Avviso/Obavijest
Autor: Snežana Kranjec, 18. 3. 2020.

Carissimi alunni e carissime alunne,

gentili genitori,

per questo tramite vorrei soltanto chiedervi ulteriore pazienza e niente panico in riguardo al fatto che non si riesce a ricevere i compiti/schede assegnati  dai docenti in tempo reale. Purtroppo il sistema e troppo carico, con tutta la Croazia che digita e manda, per cui portate pazienza.  Sappiate soltanto che, come da orario, quotidianamente verranno inviati compiti, che gli alunni risolveranno così come verranno, ai piccoli sulla mail, ai grandi nelle aule virtuali.

Dragi učenici i učenice, poštovani roditelji,
ovim putem želim vas zamoliti za dodatno strpljenje i bez panike radi činjenice da  u ne možete pristupiti zadacima koje su vam dodijelili vaši učitelji. Nažalost, sustav je previše opterećen, cijela Hrvatska je online i  zato budite strpljivi. Imajte samo na umu da će se, prema rasporedu, svakodnevno slati zadatke, koje ćete rješavati, a najmanjima će se zadaci slati e-mailom.

Volevo soltanto informare tutti che da ieri su https://tvnova.hr/ dalle 10.00 alle 12.00 è iniziata una nuova trasmissione televisiva  intitolata PROGRAMMA DIDATTICO IN LINGUA ITALIANA messo a disposizione dall'emittente istriana TV Nova. Iniziativa intrapresa dall'Assessorato amministrativo alla CNI e gli altri gruppi etnici della Regione istriana. Questa trasmissione è rivolta agli alunni delle scuole elementari italiane (classi I-IV). Guardatela, eppoi, grande sorpresa, venerdì ci saranno le vostre maestre,venerdì la Gelsi intrattiene tutti i bimbi delle elementari italiane dell'Istria e di Fiume! Chi non riesce a vedere la trasmissione nell'orario previsto, può cercare il replay sul  canale YouTube.

Grazie ancora una volta, per la pazienza e la collaborazione.

Un caro saluto e...andrà tutto bene!

Želim vas još informirati da je od jučer na https://tvnova.hr/od 10,00 do 12,00 sati započela nova televizijska emisija pod nazivom OBRAZOVNI PROGRAM NA ITALIJANSKOM JEZIKU koju je stavila na raspolaganje istarska radiotelevizija TV NOVA. Inicijativu je pokrenuo Upravni odjel CNI-a i drugih etničkih skupina Istarske regije. Ovaj prijenos upućen je učenicima talijanskih osnovnih škola (I - IV razreda). Imamo i veliko iznenađenje! U petak će program voditi vaše učiteljice/učitelji!  U petak Gelsi vodi nastavu za svu djecu talijanskih osnovnih škola Istre i Rijeke! Oni koji ne mogu vidjeti emitiranje u zakazano vrijeme, mogu potražiti reprodukciju na YouTube kanalu.
Još jednom hvala na strpljenju i suradnji.

Srdačan pozdrav i ... sve će biti u redu!

La vostra direttrice/Vaša ravnateljica: Gloria Tijan