Projekti/Progetti

PROJEKTI - PROGETTI

• Projektna nastava u sklopu većeg projekta cijele škole «Dobro je činiti dobro» - humanitarna akcija prikupljanja materijalne pomoći
  • RAZREDNA MREŽNA STRANICA (učiteljice S.Kranjec i Ž.Knežević Uroda)
  • Trening životnih vještina u III.b i IV.b
  • Obrnuta učionica - Google classroom u nižim razrednim odjelima

Suradnja škole

Budući da je naša škola, škola narodnosti, posebno se njeguju suradnički odnosi s lokalnom Zajednicom Talijana, s ostalim osnovnim školama talijanske narodnosti i sa Srednjom talijanskom školom u našem gradu te sa školskim ustanovama u Republici Italiji.

U tom pogledu važno je istaknuti suradnju s gradom Este, u blizini Padove, a posebice s jednom od osnovnih škola toga grada.

Iz svega navedenog očito je da je rad škole raznolik i da se ne svodi samo na redovni program. Nastojimo da škola djeluje i radi kao jedna velika i raznolika obitelj s glavnim odgojno-obrazovnim zadatkom očuvanja, razvoja i proširivanja talijanskog jezika i kulture među lokalnim stanovništvom. Smatramo da na taj način dajemo obol razvoju multikulturalizma i suživota, što je jedan od bitnijih i prepoznatljivih obilježja grada Rijeke.

Sve što činimo, činimo u cilju da imamo školu koja njeguje vrijednosti, identitet i osobnost učenika, sa željom da im, koliko je to u našoj moći, osiguramo bezbrižno odrastanje, sazrijevanje i omogućimo planiranje ljepše i bolje budućnosti.

Prendendo in considerazione l´aspetto e il concetto di Scuola della Comunità Nazionale Italiana, nella nostra scuola curiamo in modo particolare i rapporti con le altre scuole elementari in lingua italiana della città, con la Scuola media superiore italiana della città, nonchè con le altre istituzioni scolastiche della CNI e con istituzioni in Italia. In questo senso è degna di nota la collaborazione con la città di Este (PD) nel cui ambito si è instaurato un contatto con una scuola elementare della città. In questo senso va anche ricordato il progetto di insegnamento aggiuntivo di lingua italiana per gli allievi delle sezioni italiane, progetto denominato «Progetto 30 ore» finanziato dai mezzi specifici stanziati dal Ministero degli Esteri Italiano.

Le attività sono molteplici ed è molto difficile riassumerle in poche parole, quello che si spera di essre riusciti ad esprimere e rappresentare, è l´idea e l´immagine che la Scuola operi come una grande famiglia che si è prefissa un obiettivo educativo molto importante: il mantenimento e la diffusione della lingua e della cultura italiana. In questo modo riteniamo di dare un contributo all´aspetto e al concetto di multiculturalità e convivenza che è una delle caratteristiche che distinguono e caratterizzano la  nostra città, Fiume.

Il futuro sta nelle varietà – Raznolika škola je i moderna škola