Temi - 3°a
Autor: Snežana Kranjec, 15. 4. 2023.

Volim školu
Zovem se Amelia Cvetković Meier i imam devet godina. Pohađam 3. a razred Osnovne škole – Scuole elementare „Gelsi“ u Rijeci. Ispod naše škole nalazi se park, a iza škole je glavna cesta koja vodi do centra grada Rijeke.
Škola „Gelsi“ mala je škola, ali jako ugodna. Naša učionica nalazi se na prvom katu, na kraju dugačkog hodnika. Zove se „Fratelli Branchetta“.
U učionici mi se najviše sviđaju prozori, zato što propuštaju vanjsku svjetlost u sam prostor učionice. Kroz njih vidim prirodna događanja: ptice na granama stabala, kišu i sunce. U školi mi se sviđaju učitelji i učiteljice, kao i nastavni predmeti koje nam predaju, zato što svaki dan naučimo nešto novo i zanimljivo.
Družim se i igram s prijateljicama iz razreda te jedna drugoj pomažemo oko zadaća.
U školi se osjećam ugodno i sretno zato što imamo prostrane učionice u kojima možemo uspješno učiti i igrati se.
Amelia Cvetković Meier

Zovem se David Barković i imam devet i pol godina. Pohađam 3. a razred Osnovne škole – Scuole elementare "Gelsi".
Škola se nalazi u Rijeci u Vukovarskoj ulici broj 27. U školu se može ući i preko dvorišta, pa se čini kao da naša škola ima dvije adrese.
Naša je škola mala. Ima dvanaest odjeljenja: osam talijanskih razreda i četiri niža hrvatska razreda. Moja se učionica nalazi na prvom katu i zove se „Fratelli Branchetta“. Ima velike prozore kroz koje prodire puno svjetla. Jako mi se sviđa jer kroz prozore vidim kakvo je vrijeme. U učionici su tri velika ormara u kojima držimo pribor za Likovnu kulturu i sve one knjige koje ne nosimo doma. Učiteljica Doris mi je jako draga jer Hrvatski jezik učimo na zabavan i zanimljiv način. Volim svoje školske prijatelje jer me prihvaćaju onakvog kakav jesam. Najviše volim kada za vrijeme odmora igramo nogomet jer smo tada jako uzbuđeni oko rezultata te se pitamo tko će pobijediti. Volim sve nastavne predmete jer naše učiteljice znaju kako s nama treba učiti.
U školi se osjećam sretno i sigurno zato što su učiteljice i učitelji ljubazni, a dječaci i djevojčice dobronamjerni.
David Barković

Zovem se Lana Milanović i imam devet godina. Učenica sam 3. a razreda. Moja se škola zove Osnovna škola – Scuola elementare „Gelsi“ i nalazi se u Vukovarskoj ulici u Rijeci.
Moja je škola mala i ima žutu fasadu. Učionica 3. a razreda nalazi se na prvom katu, na kraju hodnika. Ona se zove „Fratelli Branchetta“. U njoj mi se najviše sviđa pano na kojemu su izloženi naši crteži. Osim što volim crtati, u školi provodim mnogo vremena učeći i družeći se s prijateljima. Ispred škole je dvorište na kojemu se svaki dan igramo i zabavljamo.
Ja se u školi osjećam sigurno, zaštićeno i prihvaćeno zato što naše učiteljice paze na nas. Također, osjećam se sretno zahvaljujući svojim prijateljicama koje me uvijek podržavaju i nasmijavaju.
Lana Milanović

Zovem se Lukas Mavrić Janković i imam devet godina. Učenik sam 3. a razreda Osnovne škole – Scuole elementare „Gelsi“. Škola se nalazi u Rijeci u Vukovarskoj ulici broj 27.
Naša je škola mala, ali jako lijepa i u njoj se uvijek dobro osjećam.
Učionica 3. a razreda nalazi se na prvom katu, pri kraju dugačkog hodnika. Zove se „Fratelli Branchetta“.
U učionici mi se najviše sviđa to što su panoi uvijek lijepo ukrašeni našim likovnim radovima te što je učionica prilično prostrana pa je boravak u njoj puno ugodniji. Sviđa mi se i to što često čujemo cvrkut ptičica iz parka.
Veselim se dolasku u školu jer znam da me u njoj čekaju moji prijatelji s kojima se igram i razgovaram. Najviše od svega volimo igrati nogomet. U igri nam se često pridružuju učenici 1. a, 2. a i 4. a razreda. Osobito volimo skupljati sličice nogometaša. Od nastavnih predmeta najviše volim Matematiku, Prirodu i društvo te Hrvatski jezik jer su mi najzanimljiviji.
Volim dolaziti u školu jer mi je u njoj zabavno.
Ponekad mi se dogode i neke „loše“ situacije zbog kojih sam tužan, ali učiteljice to brzo razriješe pa se opet osjećam sigurno i sretno.
Lukas Mavrić Janković

Zovem se Marta Kleva i imam devet godina.
Učenica sam 3. a razreda Osnovne škole – Scuole elementare „Gelsi“. Moja se škola nalazi u Vukovarskoj ulici u Rijeci, u naselju Podmurvice.
Škola je mala, ali je jako lijepa. Naša je učionica smještena na prvom katu, na kraju hodnika. Zove se „Fratelli Branchetta“. U učionici mi se sviđaju tri velika ormara u koja obično odlažemo školski pribor. Osim toga, sviđa mi što je učionica prostrana i puna svjetlosti. U njoj se možemo za vrijeme odmora slobodno  igrati, crtati i veseliti se. U učionici se ističu uvijek lijepo ukrašeni panoi. Njih učiteljica s puno truda i ljubavi redovito ukrašava našim likovnim radovima. U školi volim svoje prijatelje i učiteljice, a od nastavnih predmeta Matematiku i Hrvatski jezik.
U školi se osjećam sretno i zaštićeno zato što sam okružena prijateljima i prijateljicama te se svi vole družiti sa mnom.
Marta Kleva

Zovem se Natali Gregurević. Uskoro ću napuniti deset godina.
Pohađam 3. a razred Osnovne škole – Scuole elementare „Gelsi“ u Rijeci.
Moja je škola mala, ali ima sve što je potrebno jednoj školi. Naša se učionica nalazi na prvom katu, na kraju hodnika. Posebnost škole „Gelsi“ je što učionice nemaju brojeve, već imena. Ime moje učionice je „Fratelli Branchetta“. Braća Branchetta, Antonio i Constantino, bili su veliki trgovci i poznati donatori. Pomogli su pri izgradnji doma za siromašne. U učionici mi se najviše sviđa veliki pano jer na njega stavljamo najljepše likovne radove. Isto tako mi se sviđa što su naši školski hodnici uvijek uljepšani raznoraznim dječjim uradcima.
Mislim da je moja škola lijepa. U njoj se osjećam zadovoljno i sretno.
Natali Gregurević