IUN – otok Krk
Autor: Snežana Kranjec, 23. 4. 2024.

23. travnja 2024., učenici 1.a, 1.b, 2.a i 2.b razreda sa svojim učiteljicama posjetili su razne destinacije otoka Krka, a sve u sklopu izvanučioničke nastave.

Il 23 aprile 2024 gli alunni delle classi 1a, 1b, 2a e 2b con le loro insegnanti hanno visitato diverse destinazioni sull'isola di Veglia, tutte nell'ambito delle uscite didattiche.

Iako je jutro bilo oblačno, raspoloženje je bilo vedro i puno iščekivanja.

U 8:00 sati, dva puna autobusa krenula su na Punat te nastavili brodom do otoka Košljuna. Izuzetno bogata zbirka povijesnih eksponata o nekadašnjem životu na otoku zadivila je učenike.

Nonostante la mattinata fosse nuvolosa, l'atmosfera era luminosa e piena di aspettative. Alle otto del mattino sono partiti due autobus pieni per Punat e hanno proseguito in barca fino all'isola di Košljun. La ricchissima collezione di reperti storici della vita precedente sull'isola ha stupito la scolaresca.

Nakon Košljuna razgledali su špilju Biserujku koja je dobila ime po skrivenim i još uvijek neotkrivenim biserima na otoku.

Dopo Košljun i bambini hanno visitato la grotta Biserujka, che prende il nome dalle perle nascoste sull'isola, molte ancora da scoprire.

Posljednja destinacija bila je Zračna luka „Rijeka“, gdje su uspjeli vidjeti polijetanje zrakoplova, ali i uz stručno vodstvo zračne luke razgledati cijeli terminal.

L'ultima destinazione è stata l'aeroporto di Fiume, dove gli alunni hanno assistito al decollo di un aereo, ma hanno anche visitato l'interno del terminal accompagnati da una guida esperta dell'aeroporto.

Sve je bilo popraćeno najboljim sendvičima i slatkišima koje su vrijedni roditelji pripremili za ovaj dan. Uz laganu kišu, povratak je bio pun dojmova.

Tutto ciò è stato accompagnato dagli ottimi panini e dolci che i laboriosi genitori hanno preparato per questa giornata. Una leggera pioggia ha accompagnato il ritorno che è stato ricco di impressioni.

ALBUM

Tekst: Vlasta Tibljaš