Tjedan dobre dječje knjige 2024
Autor: Snežana Kranjec, 22. 4. 2024.

Od 15. do 20. travnja 2024. održalo se novo izdanje Tjedna dobre dječje knjige, najveće manifestacije dječje čitateljske kulture u riječkoj regiji, u organizaciji Gradske knjižnice Rijeka.

Petak, 19. travnja 2024. i naši najmlađi učenici uključili su se u bogat program za vrtiće i škole. Učenici 1.a, 1.b i 2.b razreda, u pratnji svojih razrednih učiteljica, uputili su se u Dječju kuću u art kvartu Benčić na autorski susret s Mirjanom Križanović i predstavljanje slikovnice AGATA METEOROPAT(A).

Dal 15 al 20 aprile 2024 si è tenuta la nuova edizione della Settimana dei buoni libri per bambini, la più grande manifestazione della cultura della lettura per i bimbi nella regione di Fiume, organizzata dalla Biblioteca civica della città. Venerdì 19 aprile 2024 i nostri alunni più piccoli hanno aderito al ricco programma destinato agli asili e alle scuole. Gli alunni delle classi 1a, 1b e 2a, accompagnati dalle loro insegnanti, si sono recati alla Casa del bambino nel quartiere artistico del complesso Benčić per l'incontro con l'autrice Mirjana Križanović e per la presentazione dell’albo illustrato AGATA METEOROPAT(A).

U ovoj poticajnoj slikovnici, naši učenici ponovili su dane u tjednu, doznali po čemu se ponedjeljak razlikuje od srijede i dobili važnu životnu lekciju: sebičnost i neiskrenost nikad se ne isplate!

Simpatična lisica Agata pronašla je genijalan izgovor kako se izvući iz školskih i ostalih obaveza, požalivši se na biometeorološke prilike. Ipak, šarmantna lisica Agata shvatila je da nema plan bez mane i da su u laži kratke noge.

Susret je završio jednom zajedničkom fotografijom s autoricom, gospođom Mirjanom Križanović.

Con questo stimolante album ricco di immagini, i nostri alunni hanno ripetuto i giorni della settimana, imparato come il lunedì differisce dal mercoledì e hanno appreso un'importante lezione di vita: l'egoismo e le bugie non ripagano mai! La simpatica volpe Agata ha trovato un'ingegnosa scusa per abbandonare la scuola e altri impegni lamentandosi delle condizioni bio-meteorologiche. Tuttavia, l'affascinante volpe Agata si è resa conto di non avere un piano perfetto e inoltre che le bugie hanno le gambe corte.

L'incontro si è concluso con una foto assieme all'autrice, la signora Mirjana Križanović.

ALBUM

Tekst: Snežana Kranjec