Notizie
1.b u Muzeju moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci
Autor: Snežana Kranjec, 26. 5. 2019.

24. svibnja 2019. učenici 1.b razreda u pratnji učiteljice Snežane Kranjec posjetili su MMSU i razgledavanjem izložbe Hrana za pogled u sklopu 24. EMA-e, utvrdili znanje o voću i povrću, godišnjim dobima i zdravoj prehrani.

Uz stručno vodstvo muzejske pedagoginje gospođe Milice Đilas razgledali su kako su umjetnici posljednjih stotinjak godina prikazivali motive hrane i postavljenog stola.

Pogledali su film koji prikazuje jedan dan „života“ zagrebačke gradske tržnice. Zahvaljujući izvrsnom filmu vidjeli su događanja na tržnici od jutra do večeri i ponovili naučeno o voću i povrću, koje se voće i povrće koristi za izradu zimnice i prisjetili se razrednog pokusa „Zašto pripremamo zimnicu“.

Posjet je završio likovnom radionicom. Zadatak je bio naslikati pladanj s raznim voćem i povrćem te postaviti stolnjak na stol i pladnjeve s hranom.

Na odlasku im je gospođa Đilas pokazala izložbu Zastave umjetnice Ane Mušćet. Zastave je prostorna instalacija nastala pisanjem istoimenog romana Miroslava Krleže, rezanjem i tkanjem.

Bio je to treći posjet muzeju. Nakon posjeta Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja gdje su naučili ponešto o antičkim igrama i posjetu Prirodoslovnom muzeju Rijeke u kojem su istraživali i proučavali bjeloglavog supa, učenici su naučili da postoje i muzeji u kojima mogu razgledati umjetnička djela.

Posjet je bio zanimljiv i poučan.

Veliko hvala gospođi Milici Đilas na odličnoj organizaciji, stručnom pristupu učenicima sa željom približavanja umjetničkih vrednota djeci, te dugogodišnjoj suradnji.

ALBUM

Tekst i fotografija: Snežana Kranjec