Anno scolastico 2016/2017
Večer matematike 2016. u našoj školi / La Serata della matematica
Autor: Snežana Kranjec, 2. 12. 2016.

Il 1 dicembre del 2015 si è tenuta nella nostra scuola la Serata della matematica.

1. prosinca 2015. godine u našoj školi održana je Večer Matematike u organizaciji  Hrvatskog  matematičkog društva (HMD) na nivou cijele Republike Hrvatske.

Album s fotografijama

Zainteresirani za preuzimanje fotografija u punom formatu trebaju poslati zamolbu na e-mail administratora.

Alla serata dedicata alla matematica sono stati offerti ai discenti una serie di laboratori interattivi, che aiutano fortemente a sviluppare un atteggiamento positivo nei riguardi delle scienze matematiche in generale e della logica matematica in particolare. Infatti, partecipando attivamente ai laboratori i piccolini delle inferiori e i ragazzi delle superiori, incominciano a rendersi conto dell'aspetto ludico, divertente della matematica

Il fine, lo scopo di tali serate è migliorare l'approccio alla matematica e invogliare gli alunni allo studio della stessa.

Questo è il terzo anno che tale manifestazione si svolge nella nostra scuola. Il numero di alunni dalla prima elementare all'ottava, di ambedue le sezioni, è stato notevole.

Pozivu se odazvao veliki broj učenika od prvog do osmog razreda.

Učenici i roditelji igrali su razne matematičke igre, rješavali su lakše i nešto teže matematičke zadatke, računali su, crtali i bojali. Uloge pomagača i suradnika izmjenjivale su se. Mnogi su pokazali zavidno matematičko znanje, a roditeljima je ovo bila prilika prisjetiti se svojih školskih dana.

Večer je protekla u vedrom raspoloženju i ugodnom druženju, opuštenoj i veseloj atmosferi.

Zahvaljujemo se svima na sudjelovanju i nadamo se veselom matematičkom druženju i dogodine.