Lezioni dall'11 maggio - Nastava od 11. svibnja
Autor: Snežana Kranjec, 3. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda!

Od 11. svibnja trebale bi se ponovno otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda. Naglašavamo da se ovdje radi samo o IZNIMNIM SITUACIJAMA i da neće sva djeca moći doći u školu. Epidemiološka situacija i preporuke za sada ne dozvoljavaju da nastava krene redovno za sve učenike. I dalje su na snazi stroge mjere u sprječavanju širenja virusa, zaštite od istog i što je moguće manjeg socijalnog kontakta, odnosno ostanka kod kuće sve djece za koju se to može osigurati. Nastava će se stoga organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Gentilissimi genitori dei discenti dalla 1° alla 4° classe!

Dall’11 maggio si prevede la riapertura della scuola per gli alunni dalla 1° alla 4° classe della scuola elementare. Ci teniamo a sottolineare che SI TRATTA DI UNA SITUAZIONE  STRAORDINARIA e per tanto, la cosa non potrà essere estesa a tutti gli alunni. L’attuale condizione epidemiologica ad ora non permette il normale prosieguo delle lezioni in ambito scolastico per tutti gli alunni, a causa delle norme in vigore per combattere la diffusione del virus. Tale norme prevedono di astenersi il più possibile dalle uscite e dai rapporti sociali, nonché là dove è possibile, di rimanere a casa. Le lezioni pertanto si terranno solo ed esclusivamente per i bambini che devono soddisfare le condizioni poste dall’Ente per la salute pubblica.

Roditelji koji imaju potrebu zbrinjavanja djeteta trebaju se obratiti razrednoj učiteljici kako bi im ista poslala IZJAVU. U slučaju da dijete i obitelj ispunjavaju sve navedene uvjete prema UPUTI ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 ZA USTANOVE RANOG I PREDŠKOLSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA TE OSNOVNOŠKOLSKE USTANOVE  U KOJIMA JE OSIGURANA MOGUĆNOST ZBRINJAVANJA DJECE RANE I PREDŠKOLSKE DOBI TE UČENIKA KOJI POHAĐAJU RAZREDNU NASTAVU (29.04.2020.) i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU te ju skeniranu dostaviti e-mailom u Školu najkasnije do 6. svibnja 2020. do 12,00 sati. Nakon toga to više neće biti moguće do donošenja novih mjera odnosno, idućih 14 dana.

Adresa za dostavu: tajnistvo.segreteria@os-gelsi-ri.skole.hr

Na znanje roditeljima učenika s nastavom na talijanskom jeziku: Izjava će biti ispisana samo na hrvatskom jeziku radi daljnjeg korištenja iste na eventualni upit Grada Rijeke, MZO i Stožera civilne zaštite PGŽ.

Od 11. svibnja,  izvodit će se mješoviti model nastave što znači da će učenici nastavu Engleskog jezika, Vjeronauka, Informatike, Talijanskog jezika, Francuskog jezika (odnosi se na učenike 4.a razreda) i Glazbene kulture (odnosi se na učenike 4.a i 4.b razreda) pratiti i dalje putem nastave na daljinu.

Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve pomoću komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice.

O svim drugim detaljima oko organizacije nastave, dolaska u školu i odlaska iz škole, boravku u školi, donošenju pribora za nastavu i sl. bit će obaviješteni roditelji učenika koji će dolaziti u školu i pohađati mješoviti model nastave.

Uprava Škole

I genitori che necessitano di inviare i bimbi a scuola, sono invitati a rivolgersi alla titolare per ottenere il MODULO DI  RICHIESTA.

Se la famiglia soddisfa le condizioni imposte dalle NORME PER IL CONTROLLO E LA PREVENZIONE DELL’EPIDEMIA DEL COVID-19 NEGLI ISTITUTI SCOLASTICI E PER L’INFANZIA NEI QUALI SI ASSICURA LA FREQUENZA AI BAMBINI DI ETA’ PRESCOLARE E DELLE CLASSI ELEMENTARI, (29/04/2020), ambedue i genitori sono chiamati a firmare tale modulo, scannerizzarlo e inviarlo all’indirizzo di posta elettronica della scuola entro e non oltre il 06 maggio 2020 alle ore 12.00. Alla fine di questo termine non sarà più possibile inviare nuove richieste per i prossimi 14 giorni, in attesa di nuovi provvedimenti.

Indirizzo mail della scuola: tajnistvo.segreteria@os-gelsi-ri.skole.hr

Informiamo i genitori degli alunni delle classi italiane che il modulo sarà scritto solo ed esclusivamente in lingua croata per un eventuale ulteriore utilizzo da parte della Città di Fiume, del Ministero della Scienza e dell’Educazione nonché della Protezione Civile della Contea Quarnerino montana.

Dall’11 di maggio si svolgerà un insegnamento combinato tra casa e scuola, a casa i bimbi presenti a scuola continueranno a svolgere le ore di Lingua inglese, Catechismo, Informatica da casa, e ai ragazzi delle 4° classi si aggiunge lo svolgimento delle materie Cultura musicale, Lingua italiana in 4°b e Lingua francese in 4°a. Nel caso non ci fossero bambini che necessitano di venire a scuola, per tutti proseguiranno le lezioni on line, come accordato con le titolari.

Le ulteriori informazioni, dettagliate, inerenti l’entrata, l’uscita e la permanenza a scuola, come portare l’occorrente scolastico ed altro, verranno offerte in settimana ai genitori degli alunni che frequenteranno questo nuovo tipo di insegnamento combinato.

La Direzione scolastica