« Ožujak 2024 »

Misure ESP e Ministero/Mjere HZJZ i MZO-a
Autor: Snežana Kranjec, 30. 4. 2020.

11. svibnja 2020.? - 11 maggio 2020?

Kako?  Come?

Dragi i poštovani roditelji,

Znamo da je pred vama produženi vikend, ali željeli bi vam dati na raspolaganje dovoljno vremena da dobro razmislite prije donošenja vrlo važne odluke.

Naime, danas su HZJZ i MZO dali upute i preporuke školama na koji način i pod kojim uvjetima se može organizirati nastava od 11. svibnja 2020. za one učenike čiji roditelji nemaju drugu opciju osim poslati dijete u školu.

U prilogu su dva spomenuta dokumenta (HZJZ i MZO) te vas molimo da ih vrlo pažljivo iščitate. Dokumenti su vrlo detaljni. Posebno je važno da ih pročitaju u cijelosti oni roditelji koji imaju namjeru i potrebu poslati dijete u školu 11. svibnja.

Ujedno vas molimo da redovito pratite službenu mrežnu stranicu škole. Tijekom iduća dva dana objavit će se važne informacije, ali i izjava koju trebaju potpisati oni roditelji koji će dijete poslati u školu.

Izjavu trebaju potpisati oba roditelja i dostaviti u školu  (uz prethodni dogovor) ili skeniranu e-mailom do srijede 6. svibnja 2020. do 12,00 sati kako bi Škola imala dovoljno vremena za organizaciju nastave i prehrane prema dobivenim uputama.

Spettabili e gentilissimi genitori,

Consapevoli che davanti alle vostre famiglie c'è un fine settimana più lungo del solito,   vi  chiediamo gentilmente di leggere i documenti in allegato, per  valutarli e, per tempo, decidere in merito.

Oggi, l'Ente per la Salute pubblica e il Ministero per l'Educazione e l'Istruzione hanno inviato alle scuole le indicazioni e le raccomandazioni che spiegano quali sono le modalità e le condizioni utili ad  organizzare l'insegnamento dall’11 maggio 2020 per quegli alunni le cui famiglie non hanno altra opzione se non che farli venire a scuola.

In allegato ci sono i due documenti che vi chiediamo di leggere con debita attenzione.

I documenti sono scritti in modo dettagliato ed è molto importante che li leggano integramente i genitori che hanno intenzione e  necessità di portare il/la bambino/a a scuola l’11 maggio.

Vi inviatiamo ancora  a seguire con attenzione la pg web della scuola.

Nei prossimi giorni verranno pubblicate notizie importanti, così come  la dichiarazione che dovrà essere firmata da ambedue i gentiori che manderanno il/la figlio/a a scuola.

La dichiarazione deve essere firmata da ambedue i genitori, digitalizzata e inviata a scuola via mail fino a mercoledì 06 maggio 2020 entro le ore 12.00, in modo da permettere alla scuola di organizzare tutto l'avvenimento secondo le norme prestabilite e  per tempo.

Misure ESP - Mjere HZJZ

Misure Ministero - MZO