Notizie
Tjedan dobre dječje knjige
Autor: Snežana Kranjec, 5. 4. 2019.

Učenici OŠ-SE „Gelsi“ ove godine su vrlo bogato obilježili Tjedan dobre dječje knjige.

U ponedjeljak, 1. travnja 2019., učenici 4.b razreda u pratnji razrednih učiteljica Višnje Dovolić i Vlaste Tibljaš, posjetili su GKR Ogranak Stribor i prisustvovali predstavljanju dječje knjige „Događaji dobre curice Jakice“. Tom prilikom susreli su se sa spisateljicom knjige, Irenom Plejić Premec, koja im je na zanimljiv i neobičan način dočarala curicu Jakicu i njene istinite avanture. Susret je vodila naša već vrlo znana teta Verena Tibljaš iz „Stribora“. Obzirom da je spisateljica i radijska voditeljica, uvela je pojedine učenike u svijet novinarstva. Bilo je to vrlo zanimljivo iskustvo.

Uspješna suradnja Udruge „Portić“ i naših učenika nastavila se 2. travnja 2019., kroz aktivnosti u 2.b razredu, gdje su volonterke Udruge Marina Bjelobaba i Iva Horvat Maškarin održale radionicu interaktivnog pripovijedanja pod nazivom „Nestrpljiva zebra“. Učenici su unatoč spomenutom pridjevu vrlo strpljivo i aktivno surađivali.

Završna aktivnost održala se 4. travnja 2019., u kojoj su sudjelovali učenici Građevinsko tehničke škole iz Rijeke, Antonia Plivelić, Barbara Rus, Pier Tenace i bivša učenica naše škole Lea Šuperina, pod vodstvom volonterke Udruge „Portić“, profesorice Zorice Radojčić. Volonteri su proveli s učenicima 4.b razreda likovnu radionicu „Vivaldi-Orkestar priča priču – Četiri godišnja doba“. Učenici su bili vrlo aktivni te nadasve zadovoljni svojim uradcima.

Više možete pogledati u galeriji fotografija.

Tekst: Vlasta Tibljaš